KİMYASALLAR

image
image

ANTİSKALANTKİREÇ ÖNLEYİCİ

Silika, Kalsiyum, Magnezyum ve Sülfat gibi iyonlar Membran yüzeyinde tıkanmalara sebep olur. Antiskalant' lar iyonların membran yüzeyine çökmesine ve membranları tıkamasına engel olur. Antiskalant' ların yüksek kireç ve kirlilik çözme kapasitesi vardır. Ayrıca Antisklanatlar membran yüzeyindeki kirliliği azaltarak, membranların yıkama ( CIP ) periyotlarını uzatır.

Doğru antiskalant kullanımı, membranların tıkanmadan çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır, bu nedenle membran üreticileri de antiskalant kullanımı konusunda kullanıcılara tavsiyelerde bulunmaktadır.

Antiskalant seçimi membran tipine ve uygulanacak ham suya göre seçilmelidir. Kullanılacak Antiskalant membran yüzeyinde oluşabilecek çökelmeyi önlemeli, Silika ve Metal Oksitler gibi mineral birikimlerini engellemeli, birikintilere sebep olabilecek depozitleri dağıtmalı, Ters Ozmoz sistem verimini arttırmalı, Membranın ömrünü uzatmalı, işletme maliyetlerini düşürmeli, Enerji maliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı olmalıdır.

Aynı zamanda Antiskalantlar dozlandığı sistemde bulunan membranlar ile uyumlu olan, çevre dostu, yüksek kalite standartlarında üretilmiş, ISO 9001/14001 sertifikalarına ve NSF sertifikasına sahip olmalıdır.

image
image

CIP (YIKMAMA) KİMYASALLARI...

Ters Ozmoz, Nanofiltrasyon, Ultrafiltrasyon ve Elektrodeionizasyon Cihazlarında uzun süreli kullanım sonucunda verim kaybı olabilir. Bu tür durumlarda ileri arıtma sistemlerinizi ilk günkü performansına yaklaştırmak için yıkama kimyasallarını kullanabilir ve mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Yıkamayı kimyasal temin ederek kendi yıkama ( CIP ) düzeneğinizle yapabileceğiniz gibi işletmemizden teknik destek alarak ve yıkama düzeneği ( CIP ) kiralayarak da yapabilirsiniz.

Yıkama işlemi ciddi performans düşüklükleri yaşanmadan önce periyodik olarak yapılması durumunda çok daha verimli sonuçlar verir. edileblir.

image
image

KULE & KAZAN KİMYASALLARI...

Kule ve Kazan kimyasalları işletme koşulları ve su kalitesine bağlı olarak farklı özellikte ve miktarda dozlanmalıdır. Yüksek kaliteli kimyasal dozlanan ve tecrübeli ekibimiz tarafından sürekli olarak takip edilen kuleniz ve kazanınız uzun süre boyunca verimli olarak size hizmet eder.

...

...

image
image

HAVUZ KİMYASALLARI...

Havuzunuzun uzun yıllar yüksek performanslı ve sağlıklı bir şekilde işletilebilmesi için sizlere sağlık bakanlığı onaylı, konsantrasyon oranı yüksek olması nedeni ile az miktarda kullanım gerektiren yüksek kaliteli havuz kimyasalları sunuyoruz.

Havuzunuzun ihtiyacı olan klor, topaklayıcı, çöktürücü, parlatıcı, yosun önleyici, dezenfektan gibi tüm kimyasalları firmamızdan temin edebilirsiniz.

Havuzunuzun sezona açılmadan önce bakımı, sezon sonunda devreden çıkartılması ile ilgili tüm kimyasallar ve konu ile ilgili teknik desteği firmamızdan temin edebilirsiniz.

Ayrıca kimyasal kullanımını ortadan kaldıran ozon cihazı, gümüş/bakır gibi sistemlerini, havuzunuzun işletilmesi ile tüm bilgileri ve önerileri tecrübeli teknik ekibimizden ücretsiz temin edebilirsiniz.

image
image

TAMBUR FİLTRELER...

Tambur Filtreler geniş filtrasyon yüzey alanına sahip olup az alanda yüksek debide su filtre etmek için ideal bir filtredir. Tambur Filtreler 1 m³/h ile 4500 m³/h arasındaki debilerde suyu 50 mikrondan 3000 mikrona kadar geniş mikron aralığında filtre edebilir. Tambur Filtreler ilave basınç, bakım ve sarf malzemesi gerektirmez. Kesintisiz filtrasyonu sağlar. 304, 316 kalite paslanmaz çelikten ve sentetik malzemeden imal edilebilir.

Tambur Filtreler çeşitli sıvıların içinde bulunan ince partiküllerin ve organik maddelerin ayrıştırılması için kullanılır. Tambur Filtreler özellikle yüzey suları, kirlilik oranı yüksek ve lifli suların filtrasyonunda kullanılır.

image
image

SEPARATÖR FİLTRELER Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı )

Separatör Filtreler, sudan daha ağır olan, özgül ağırlıkları iki veya daha fazla olan askıda katı madde ve inorganik maddelerin santrifüj etkisi ile sudan ayrılması için idealdir. Suyun için ayrılması istenen partikülün ağırlığına göre 50 mikron hassasiyetine kadar filtrasyon işlemini gerçekleştirebilir. Karbon çelik, 304 ve 316 kalite paslanmaz çelik ve sentetik malzemeden imal edilir.

Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı ) Nasıl Çalışır?

• Su, filtenin giriş bölmesine teğet olarak girerken oluşan santrifüj etkisi ile sudan ağır olan partiküller, cihaz çeperlerine doğru savrulur ve spiral hareketlerle toplama bölgesine doğru inerler. Filtrenin alt haznesinde toplanan partiküller isteğe bağlı periyodik veya sürekli olarak filtreden dışarıya atılır. Partiküllerden ayrılmış olan su, separatörün ortasındaki girdap vasıtası ile yukarı doğru çekilir ve çıkış hattına geçer. Filtrenin ters yıkaması olmadığı için çok az su atar. Separatör Filtrelerde; hareket eden ve bozulan hiçbir parça yoktur, temizlenmesi gereken hiçbir filtre elemanı yoktur. İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.

Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı )kullanım alanları?

• Hassas filtrasyon istenmeyen yüksek debiye sahip suların filtrelenmesi

• Yağmur Suları, Fabrika Proses suyu, Kuyu ve Yüzey Suları, Geri Kazanım Suyu

• Soğutma Suyu Filtrasyonu

• Demir, çelik üretimi yapan firmalarda tufalın sudan ayrılması ( Tufarex )

Tufarex; Demir Çelik Sanayinde tufalın ( demir parçacıklarının ) sudan ayrılması için geliştirilmiş patentli Hidro Siklon Separatör Filtre tasarımımızdır. Tufarex' in patentli teknolojisi sayesinde su içinde bulunan tufalın tamamını ayırabilir ve atık hattına koyacağınız bir bunkerin içine toplayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Firmamızın sizlere sağlayabileceği hizmet çeşitliliği aşağıda detaylarını inceleyebileceğiniz şekilde TEKNİK SERVİS, KURULUM ve MONTAJ, YEDEK PARÇA, PROJE ve DANIŞMANLIK olarak farklı bölümlere ayrılmıştır. Yüksek tecrübeye sahip teknik ekibimiz, ihtiyacınız olan teknik hizmeti size sunabilmek için çağrılarınızı hazır beklemektedir. Teknik servisimize 7/24 istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşın !

İLETİŞİM !

129/26 Sokak No3/B 4. Sanayi Sitesi Bornova İZMİR
(+90) 232 375 35 34 (Pbx) Fax (+90) 232 375 35 01
  • image
  • image
  • image

Etki Su Arıtma Sistemleri © 2016