FİLTRELER

image
image

KARTUŞ FİLTRELER...

Kartuş Filtreler, suların tercih edilen mikron hassasiyetinde filtre edilebilmesi için kullanılan manuel filtrelerdir.

Kartuş Filtre Gövdesinin içinde suyun istenilen mikronlarda filtrelenmesini sağlayan pp ( polyprophylene / polipropilen ) malzemeden yapılmış kartuşlar kullanılır. Bu kartuşlar sayesinde suda ki tortular, partiküller, taşlar, kum, pas vb. katı maddeler filtrelenir.

Kartuş gövdeleri tercihe ve kullanım alanına göre pvc ya da Paslanmaz Çelik olabilir. Değişik kapasiteler için uygun hassasiyette uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür.

Kartuş Filtreler 100 ppm daha düşük kirliliklere sahip sular için tercih edilir. Çok yüksek debili ve çok kirli sular için tercih edilmez. Bu tip durumlarda otomatik filtreler tercih edilmelidir.

Kartuş Filtreler İşletmelerde çok farklı noktalarda kullanılabilir; Ters Ozmoz Ön Filtresi, İçme Suyunda Şişeleme Öncesi Kullanılan Filtreler ve Hassas Filtreler, İlaç Sanayi Proses Suyunda Ön Filtre ve Hassas Filtre, Kimya Sanayi Proses Suyunda Ön Filtre ve Hassas Filtre, Bakteri Tutucu Kartuş Filtreler, Şarap Filtreleri Proses Suyunda Ön Filtre ve Hassas Filtre, Bira Filtreleri Proses Suyunda Ön Filtre ve Hassas Filtre, Boya ve Kaplama Sanayi, Soğutma Suları Filtresi,

image
image

TORBA FİLTRELER...

Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır.

Torba Filtre Gövdesinin içinde suyun istenilen mikronlarda filtrelenmesini sağlayan, yüksek debide su geçiren ve birçok kimyasala dayanıklı pp ( polyprophylene / polipropilen ) malzemeden yapılmış torbalar kullanılır.

Torba filtre içinden su geçerken su' da bulunan tortular, partiküller, taşlar, kum, pas vb. katı maddeler filtrelenir.

Basit mekanizması sayesinde kolay bakım ve temizleme imkanı bulunmaktadır. Hassas imalatı sayesinde, sisteme filtre edilmemiş sıvı geçmesine olanak tanımaz. Ayrıca değişik amaçlara uygun ebat ve mikron derecesinde özel imalat olanağı vardır.

Kartuş Filtreler 100 ppm daha düşük kirliliklere sahip sular için tercih edilir. Çok yüksek debili ve çok kirli sular için tercih edilmez. Bu tip durumlarda otomatik filtreler, hassas filtrasyon yapılması gereken proseslerde kartuş filtreler tercih edilmelidir.

Torba Filtre Gövdeleri tercihe ve kullanım alanına göre Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik ve PVC olarak imal edileblir.

image
image

DİSKLİ FİLTRELER...

Diskli filtre Modülleri verimli tasarımı ile her tür kalitede ve kapasitede suyun Tam Otomatik Filtrasyonu için kullanılır. Diskli Filtreler farklı mikron seçeneklerine sahiptir. Diskli Fltrelerin Ters Yıkama süreleri çok kısa olması nedeni ile atık su miktarı geleneksel filtrelere kıyasla çok azdır. Diskli Filtreler ters yıkama işlemi sırasında işletmeye giden filtrelenmiş su yu kesmez, bir taraftan ters yıkama yaparken diğer taraftan filtrasyona devam eder. Bu nedenle Dsikli Filtreler sürekli filtrelenmiş su isteyen işletmeler için çok uygun bir çözümdür.

Diskli Filtre Sistemlerinin Kullanıldığı Uygulamalar;

• Deniz Suyu filtrasyonu,

• AKM miktarının düşürülmesi,

• Yüzey Sularının Filtrasyonu ( Kuyu, dere ve göl ),

• Soğutma Suyu Filtrasyonu,

• Şebeke Suyu filtrasyonu,

• Proses sularının filtrasyonu,

• Ultrafiltrasyon sistemi öncesi filtrasyon,

• Ters Ozmoz Sistemi Öncesi filtrasyon,

• Damlama sulama Sistemlerinde,

• Arıtılmış Atık Suyun Geri Kazanımında,

DİSKLİ FİLTRE TEKNOLOJİSİ Nedir?

Diskli Filtreler; Otomatik ve Manüel olarak alternatifli ürünleri seçenekleri vardır. Disklerin her iki tarafında belirli mikron boyutuna sahip kanallar vardır. Disklerin üst tarafındaki kanalları ile alt tarafındaki kanalları birbirlerini ters yönde keser. Bu sayede suyun filtre omurgası içerisinde derinlemesine gerçek bir filtrasyon yapması sağlanır. Diskler bir omurga üzerine üst üste dizilirler. Filtrasyon sırasında, omurgadaki yay ve su basınç farkı, diskleri birbirlerine sıkıca bastırır, böylece etkin su filtrasyonu sağlanır. Su, disklerin dışından içine doğru, kanalcıklardan geçerken filtrelenir. Diskli Filtrede 3 farklı tipte filtrasyon yapılır. Özel dizaynı sayesinde su filtreye girerken hidrosiklon etkisi ile ön filtrasyon yapılır. Daha sonra su disklere çarpar ve üst üste gelmiş olan diskler yüzey fltrasyonu yapar. Daha sonra su kanalların arasından süzülür ve derinlik filtrasyonu gerçekleşmiş olur. Disk filtrelerin tamamı sentetik malzemeden imal edilir, filtre malzemeleri uzun ömürlü ve yüksek dayanıklılığa sahiptir. Korozyona uğramayan yapısı ile deniz suyunun filtrasyonu için en uygun filtredir.

image
image

ELEK FİLTRELER...

Elek Filtreler, işletimi kolay, az alanda yüksek kapasitede su filtreleme kapasitesine sahip filtrelerdir. Projeye göre manuel, hidrolik kontrollü ve elektrik kontrollü ters yıkama mekanizmasına sahip ürün seçilebilir. Elek Filtrelerimizin 10 mikron 'dan 800 mikrona kadar çok geniş bir aralıkta filtrasyon yapma kabiliyeti vardır.

Elek Filtreler; Geniş filtrasyon yüzey alanı, güvenilir işletme mekanizması ve basit yapısı sayesinde yüksek kapasitelerde ve düşük kaliteli sularda hassas filtrasyon yapabilme yeteneği sağlar. Manuel, basınç farkına ve/veya zamana bağlı otomatik ters yıkama yapabilir. Ters yıkama esnasında sistem debisinde azalma veya sisteme giden suda kesilme olmaz. Ters yıkamada çok az su harcar.

Elek Filtreler, Kuyu Suyu, Yüzey Suyu, Tarımsal kullanımlar, Enerji Santralleri, Balık Çiftlikleri, Soğutma Suyu, Proses Suyu, Ön Arıtma Filtrasyonu gibi uygulamalarda kullanılır.

Elek Filtre Nasıl Çalışır?

Su, filtrenin giriş bölümünden girdikten sonra önce kaba elekte iri partiküller filtrelenir daha sonra ince elekte küçük partiküller filtre edilir. Kaba elek, hassas eleği iri parçalarından korumak için dizayn edilmiştir. İnce eleğin yüzeyinde filtrasyon keki oluşur, bu kek tabakası bir müddet sonra basınç farkına sebebiyet verir. Filtre giriş çıkışı arasında 0,7 Bar basınç farkı meydana geldiğinde filtre otomatik olarak ters yıkamaya geçer.

image
image

TAMBUR FİLTRELER...

Tambur Filtreler geniş filtrasyon yüzey alanına sahip olup az alanda yüksek debide su filtre etmek için ideal bir filtredir. Tambur Filtreler 1 m³/h ile 4500 m³/h arasındaki debilerde suyu 50 mikrondan 3000 mikrona kadar geniş mikron aralığında filtre edebilir. Tambur Filtreler ilave basınç, bakım ve sarf malzemesi gerektirmez. Kesintisiz filtrasyonu sağlar. 304, 316 kalite paslanmaz çelikten ve sentetik malzemeden imal edilebilir.

Tambur Filtreler çeşitli sıvıların içinde bulunan ince partiküllerin ve organik maddelerin ayrıştırılması için kullanılır. Tambur Filtreler özellikle yüzey suları, kirlilik oranı yüksek ve lifli suların filtrasyonunda kullanılır.

image
image

SEPARATÖR FİLTRELER Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı )

Separatör Filtreler, sudan daha ağır olan, özgül ağırlıkları iki veya daha fazla olan askıda katı madde ve inorganik maddelerin santrifüj etkisi ile sudan ayrılması için idealdir. Suyun için ayrılması istenen partikülün ağırlığına göre 50 mikron hassasiyetine kadar filtrasyon işlemini gerçekleştirebilir. Karbon çelik, 304 ve 316 kalite paslanmaz çelik ve sentetik malzemeden imal edilir.

Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı ) Nasıl Çalışır?

• Su, filtenin giriş bölmesine teğet olarak girerken oluşan santrifüj etkisi ile sudan ağır olan partiküller, cihaz çeperlerine doğru savrulur ve spiral hareketlerle toplama bölgesine doğru inerler. Filtrenin alt haznesinde toplanan partiküller isteğe bağlı periyodik veya sürekli olarak filtreden dışarıya atılır. Partiküllerden ayrılmış olan su, separatörün ortasındaki girdap vasıtası ile yukarı doğru çekilir ve çıkış hattına geçer. Filtrenin ters yıkaması olmadığı için çok az su atar. Separatör Filtrelerde; hareket eden ve bozulan hiçbir parça yoktur, temizlenmesi gereken hiçbir filtre elemanı yoktur. İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.

Hidrosiklon Separatör Filtre ( Katı Ayırıcı )kullanım alanları?

• Hassas filtrasyon istenmeyen yüksek debiye sahip suların filtrelenmesi

• Yağmur Suları, Fabrika Proses suyu, Kuyu ve Yüzey Suları, Geri Kazanım Suyu

• Soğutma Suyu Filtrasyonu

• Demir, çelik üretimi yapan firmalarda tufalın sudan ayrılması ( Tufarex )

Tufarex; Demir Çelik Sanayinde tufalın ( demir parçacıklarının ) sudan ayrılması için geliştirilmiş patentli Hidro Siklon Separatör Filtre tasarımımızdır. Tufarex' in patentli teknolojisi sayesinde su içinde bulunan tufalın tamamını ayırabilir ve atık hattına koyacağınız bir bunkerin içine toplayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Firmamızın sizlere sağlayabileceği hizmet çeşitliliği aşağıda detaylarını inceleyebileceğiniz şekilde TEKNİK SERVİS, KURULUM ve MONTAJ, YEDEK PARÇA, PROJE ve DANIŞMANLIK olarak farklı bölümlere ayrılmıştır. Yüksek tecrübeye sahip teknik ekibimiz, ihtiyacınız olan teknik hizmeti size sunabilmek için çağrılarınızı hazır beklemektedir. Teknik servisimize 7/24 istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

FİLTRELERİN KULLANIM ALANLARI

...............................

 • FİLTRE

  KARTUŞ

  ... ....

  .......

  .....

  .....

 • FİLTRE

  TORBA

  .... ....

  .........

  ..........

  .........

 • FİLTRE

  DİSKLİ

  .... .....

  .........

  .........

  .........

 • FİLTRE

  ELEK

  .... ....

  ...

  .....

  ........

 • FİLTRE

  TAMBUR

  ...

  .....

  ......

  .........

 • FİLTRE

  SEPARATÖR

  ......

  .........

  ..........

  .........

İLETİŞİM

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşın !

İLETİŞİM !

129/26 Sokak No3/B 4. Sanayi Sitesi Bornova İZMİR
(+90) 232 375 35 34 (Pbx) Fax (+90) 232 375 35 01
 • image
 • image
 • image

Etki Su Arıtma Sistemleri © 2016